Události,akce

Terapeutická zahrada

 Prvotní nápad vybudovat terapeutickou zahradu vznikl v rámci semináře Terapeutická zahrada s prvky stimulující smysly. Následně ve spolupráci s odborníky vznikl návrh, od kterého byl krůček k realizaci. Vysazené bylinky, květiny a zelenina v kruhových zvýšených záhonech jsou dostupné i pro méně pohyblivé klienty. Vodní prvek přinesl do zahrady příjemnou atmosféru a stal se přirozeně pítkem pro hmyz. V zahradě žijí i slepice s kohoutem, kočka a králíci, kteří doplňují celkovou atmosféru.

 DSC_1758.JPG

DSC_1800.JPG  DSC_1771.JPG

DSC_1767.JPG DSC_1770.JPG

DSC_1806.JPG DSC_1773.JPG

DSC_6768.JPG DSC_5980.jpg

DSC_6743.JPG DSC_6001.jpg

Ježíškova vnoučata nadělovala

Veliká vlna sounáležitosti, dojetí a čistého lidství se objevila díky projektu Ježíškova vnoučata, která nadělovala i v našem Domově. Všechna přání se okamžitě splnila a dárky se sletěly nejen z celé republiky, ale jeden dokonce přiletěl z Ruska a jeden z Irska.

Během slavnostního odpoledne zahrál a zazpíval pan Karel Kekeši, díky jeho písničkám klienti  zavzpomínali na mládí a zazpívali si společně i vánoční koledy.

Každý obdarovaný měl slzy v očích a byl dojatý. Ježíškova vnoučata plnila přání opravdu svědomitě. Každý připojil osobní přání, někdo i fotografie dětí.

Pro příklad uvádíme jen několik přání ve zkratce, protože co přání to velký příběh. Např. jedno vnouče nám splnilo naše společné přání doplnit náš koncept smyslové zahrady o vodní prvek a poslalo nám opravdovou velikou vodní fontánu, která bude dominantou celé zahrady.

Jiné vnouče splnilo přání paní Jarmile a pořídilo ji její vlastní komodu na oblečení. Další vnouče splnilo přání panu Václavovi a přivezlo mu dárkový koš. A jako správné vnouče zabalilo koše hned dva jeden sladký a jeden slaný a to ještě v té nejvyšší kvalitě. Pan Václav má tak možnost ochutnat delikatesy doslova z celého světa. Jiné vnouče splnilo přání paní Libuši a poslalo ji svetry opět krásné a kvalitní a ještě přidalo legíny a parfém, takové krásné věci paní Libuše ještě neměla. Další vnouče přivezlo venkovní domeček pro kočičku opět krásný a kvalitní, který by si paní Erika nemohla pořídit a přidalo ještě spoustu osobních dárků pro ni i pro ostatní klienty. Další vnouče  splnilo přání paní Anně, které se stýská po rodném ruském jazyce a poslalo ji ruský časopis a typické sladkosti, které přiletěly přímo z Moskvy jen pro paní Annu. Další vnouče splnilo přání paní Jiřině a poslalo ji hned dvě kosmetické taštičky, ze kterých byla paní Jiřina dojatá k slzám a opakovala, že to není možné. Další vnoučata splnila přání předplatné různých časopisů a deníku. Jiná vnoučata poslala mazání na bolavá kolena a opět přidala např.dřevěného andělíčka, svíčku bonboniéru nebo teplé ponožky nebo opravdu vlněné podkolenky..... bylo toho opravdu hodně. Omlouvám se ostatním vnoučatům, kteří tu nejsou zmíněni. 

DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKOVÝM VNOUČATŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ A ZÁJEM.

DĚKUJEME TAKÉ ORGANIZÁTORŮM TOHOTO PROJEKTU.

_DSC0530.jpg

 

 

 

 

Zjednodušená
verze
webu

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

domovslany_obr2.jpg

domovslany_obr..jpg

Návštěvnost stránek

113015